Mechaniczne czyszczenie kominów ze smoły

Mechaniczne czyszczenie przewodu Komina

Bezpieczeństwo Twoje i najbliższych Ci osób jest najważniejsze, dlatego dbasz o nie na różne sposoby. W tym kontekście pamiętaj także o kominie, którego prawidłowe działanie zapewnia optymalne i pozbawione ryzyka ogrzewanie nieruchomości. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek oznaki świadczące o ewentualnej usterce czy obniżeniu efektywności pracy przewodu wentylacyjnego, skontaktuj się z nami. Dysponujemy doświadczeniem i sprzętem, które pozwalają na skuteczne usunięcie źródła problemu poprzez mechaniczne czyszczenie komina.

Kiedy przeprowadzić mechaniczne czyszczenie przewodów wentylacyjnych

Kiedy warto zgłosić się po pomoc do naszej firmy? Ostatecznym momentem powinno być zapchanie komina, czego objaw stanowią płaty sadzy oblepiające przewody wentylacyjne. Są one efektem niepełnego spalania, które przebiega bez dostępu do odpowiedniej ilości tlenu. W rezultacie powstaje wspomniana sadza, doprowadzając najpierw do zwężenia, a po jakimś czasie do całkowitej niedrożności przewodów wentylacyjnych. W skrajnych sytuacjach może dojść nawet do pożaru komina. Aby temu przeciwdziałać, w razie potrzeby zleć naszej firmie czyszczenie mechaniczne.

Jeżeli podejrzewasz, że komin może być zabrudzony, sprawdź drożność przewodów wentylacyjnych przy świetle latarki. Zweryfikuj, czy osad na ścianach łatwo schodzi przy użyciu szczotki – jeśli nie, zabrudzeniami może być sadza, która wymaga usunięcia. Profesjonalną pomoc uzyskasz we współpracy z naszą firmą. Jako zakład kominiarski oferujemy skuteczne i korzystne cenowo mechaniczne czyszczenie przewodów wentylacyjnych. Dzięki nam szybko i na długi czas pozbędziesz się szkodliwej sadzy i smoły z komina, przywracając go do pełnej sprawności i wspomagając jego prawidłowe działanie.

Jak wykonać mechaniczne czyszczenie komina?

Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego staraj się, aby komin nie ulegał zabrudzeniom, a tym samym nie zapychał się. Jak samodzielnie przeprowadzić mechaniczne czyszczenie przewodów wentylacyjnych? Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Podstawowym warunkiem pozwalającym na trwałe zachowanie w pełni drożnego komina jest regularne usuwanie zabrudzeń – bezwzględnie należy o tym pamiętać. Konsekwencje zaniedbań mogą być poważne, włącznie z groźnym dla całej nieruchomości pożarem komina.

Aby własnoręcznie wykonać mechaniczne czyszczenie przewodów wentylacyjnych, należy użyć:

  • szczotki kominiarskiej o przekroju odpowiadającym kubaturze komina (może być też odpowiednio docięty wycior),
  • obciążnika o wadze kilku kg i kształcie, który zapobiegnie zaklinowaniu się w kominie,
  • stalowej linki lub sznura o grubości nie mniejszej niż 3 mm i długości kilkunastu m.

Powyższy sprzęt jest niezbędny do samego czyszczenia, jednak aby zadbać o otoczenie i nie ubrudzić wszystkiego wokół, należy posłużyć się folią malarską. Z kolei z myślą o własnym zdrowiu warto zaopatrzyć się w maskę przeciwpyłową, aby nie wdychać groźnej dla układu oddechowego sadzy i smoły unoszącej się w powietrzu. Przydadzą się także rękawice, które pozwalają na mocne pociąganie za stalową linę bez ryzyka skaleczenia dłoni.

Mechaniczne czyszczenie wymaga wprowadzenia szczotki do przewodu kominowego z poziomu dachu, tak aby móc przeciągnąć ją w górę i w dół, a tym samym zdjąć zabrudzenia osadzone na ścianach. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć kilkukrotnie, aż do uzyskania optymalnego, pożądanego efektu. Jeśli nie masz czasu, chęci albo możliwość, żeby zająć się tym wszystkim samemu, zleć naszej firmie mechaniczne czyszczenie przewodu wentylacyjnego! Gwarantujemy profesjonalne efekty i korzystne ceny.

Czyszczenie komina mechaniczne, zajmiemy się tym!

Usługi na terenie dolnego śląska

Bolesławiec • Brzeg dolny • Jawor • Jelenia Góra • Kłodzko • Legnica • Oleśnica • Strzegom • Strzelin • Wałbrzych • Wrocław i inne
Zapytaj lub złóż zamówienie 694 804 782 lub NAPISZ DO NAS